Вирішили ми почати серію статей #гори_Украіни, в якій розповімо які є вершини в нашій країні. І заодно допоможемо вам згадати на який з них ви ще не були і, можливо, додасте їх в карту своїх майбутніх походів.

Основна інформація:


А почнемо ми з гори Ангар-Бурун. Знаходиться вона в Криму (Алушта), має висоту тисячу чотиреста п'ятьдесят три метри і є східною вершиною плато Чатир-Даг. З кримськотатарського її назва перекладається як «мис над ущелиною».
Західний і південний схил - трав'янисті, на південній частині гори багато скельних стін і обривів, а на сході вона обривається Ангарським перевалом.


Чому варто піти і чим приваблює Ангар-Бурун

 

Ця українська гірська вершина, яка перебуває в Криму, багато років привертає до себе альпіністів з різних країн. І їдуть туди як профі так і початківці, тому як практично всі маршрути тут досить прості і мають невелику тривалість.
У весняно-літній час, в першій половині дня схили гори добре прогріваються сонцем, що робить підйоми ще комфортніше. А ось взимку на цю вершину не кожен вирішить піднятися, так як вона є однією з найбільш лавинонебезпечних місць Криму. Але для тих, хто не може без гострих відчуттів є відмінне місце - улоговина в схилі гори, під назвою «Холодний Кулуар». Ось тут то і можна отримати свою порцію адреналіну і яскравих емоцій піднявшись по засніжених і покритих льодом схилах І після крутого підйому випити на вершині зі своїми друзями гарячу каву або ароматний карпатський чай заварений в термосі.